21 December 2024, 19:44 Житомир: °C
Василь Луценко
Юрист, власник юридичної консалтингової компанії "LUTSENKO AND PARTNERS COMPANY"

Житомиряни шукають кращого життя в сусідніх країнах або "робота в Польщі"

У це, напевно, складно повірити, але серед іноземних працівників у Польщі 90% – це українці. У своїй більшості сюди відносяться жителі західних регіонів України, в силу близького розташування до польського кордону. Крім того, для українців зрозуміти польську мову, досить-таки, просто. Але найголовніша причина полягає у можливості нормально заробити, а також враховується той факт, що поляки відрізняються порядністю, тобто, такий варіант, як «не заплатили» – виключений.

Серед запропонованих польськими роботодавцями вакансій ті, які найбільше привабливі для поляків в якості заробітку. Самі ж жителі Польщі виїжджають за межі своєї країни в пошуках роботи.

Робота у Польщі для українців найбільше цікавить українських чоловіків, адже, для них вакансій набагато більше, які в основному вимагають конкретної кваліфікації, наприклад, зварювальники, водії, електрики, сантехніки, будівельники та багато іншого. Існує безліч пропозицій, де спеціальні навички не обов'язкові, наприклад, різноробочі, вантажники, пакувальники і так далі.

Сердь вакансій для жінок у Польщі, звичайно потрібні працівники для збору врожаю (сезонна робота), швачки, доглядальниці, покоївки, касирки у супермаркетах, пакувальниці та інше.

У польських роботодавців присутнє обов'язкове правило – знати польську мову, англійську – бажано (в деяких випадках необхідно). Знання державної мови важливо, оскільки, робота у Польщі передбачає спілкування з людьми. Хоча, якщо мова йде про вакансії, які не вимагають кваліфікації, то можна влаштовуватися і без розуміння польської мови.

На запитання «скільки платять у Польщі?», Однозначно відповісти неможливо, адже, рівень заробітної плати залежить від ступеню кваліфікації, займаної посади, від кількості відпрацьованих годин. За останніми даними дохід українця, який працює в Польщі, може становити приблизно: 800 – 1500 доларів на місяць. Знову ж враховується один нюанс: надається роботодавцем житло та харчування чи ні. Як правило, поляки іноземних працівників забезпечують всім необхідним для нормального існування в їхній країні. Хоча, бувають випадки, коли українцям доводиться самостійно турбуватися про оплату житла та харчування, що в середньому становить 100 доларів на місяць (сума може змінюватися у більший або менший бік в залежності від індивідуальних бажань).

Робота за кордоном

Робота за кордоном – це звучить престижно навіть, якщо працівником не виконується щось серйозне. Сам факт проживання за межами рідної держави сприймається, як щось солідне.

Українцям, тим більше зараз, коли соціально-економічна, політична ситуації декілька ускладнилися, роботу за кордоном знайти – не проблема, оскільки, іноземні представники органів влади із розумінням ставляться до української проблеми, і готові запропонувати будь-яку можливу допомогу. Польща не виняток. Після розвалу Радянського Союзу багато українців залишилося жити у Польщі, а поляків – в Україні. Звідси, і прагнення підтримувати один одного.

Все це зрозуміло. Тепер питання полягає в наступному, як знайти вакансії за кордоном, включаючи Польщу?

Вакансії за кордоном

Які саме вакансії можуть бути запропоновані іноземним роботодавцем, залежить, в першу чергу, від обраної країни. У кожному разі, будівельникам, зварникам, перекладачам, лікарям та іншим представникам цікавої спеціальності – дорога всюди відкрита.

А знайти роботу можна самому, якщо є розуміння іноземних мов або ж, скориставшись послугами спеціальних служб, які займаються посередництвом між роботодавцем та здобувачем роботи.

Як уже зазначалося, поляки виділяються сумлінністю щодо оплати праці і всіх моментів, які обумовлюються у період підписання угоди, виконуються. Але шахраїв в Україні вистачає, які обіцяють швидке знаходження високооплачуваної роботи, а в результаті: ні роботи, ні вкладених коштів на пошук вакансії.

Перед укладенням договору з організацією, що надає послуги працевлаштування в Польщі, необхідно переконатися в тому, що це, дійсно, рекрутингове агентство. Перелік всіляких вакансій на сторінках офіційного сайту не є тому підтвердженням. Повинні бути ліцензії та інші документи, що підтверджують право на надання подібних послуг. Крім того, такі структури у своєму доповненні пропонують оформлення віз та інших паперів, необхідних для працевлаштування за кордоном.

Рекрутингові агентства в Україні організовують працевлаштування після особистого контакту із роботодавцем. Після укладення договору майбутнього працівника із роботодавцем, вклеєної візи у закордонний паспорт залишається справа за малим – придбати квитки.

Тепер коротко про те, як оформляється віза в Польщу.

Перш за все, інформація буде корисною для тих, хто самостійно займається і пошуком роботи, і оформленням документів. Добре, якщо людина розуміє всі необхідні речі, але оформлення візи у Польщу вимагає особливої точності, адже, через найменшу помилку відмова більш ніж імовірна.

У період заповнення анкети для посольства спочатку не завадило б завантажити шаблон заповнення анкети (завантажити його можна на офіційному сайті посольства). Процес заповнення можна зробити вдома. Дані в анкету вносяться англійською мовою. Обсяг анкети – 4 сторінки.

Якщо ж українець самостійно шукає роботу за кордоном, а в оформленні візи не може розібратися без стороннього сприяння, то на допомогу завжди готові прийти агентства, які займаються оформленням віз. Як правило, фахівець, котрий займається оформленням віз, людина з юридичною освітою. Крім цього, він вже точно знає, який і до кого у посольстві потрібен підхід. Відповідно, оформлення візи посередницьким способом обходиться дешевше і швидше (близько 10 днів), ніж самостійна ходьба по всіх кабінетах та заповнення бланків.

Крім того, ризик у відмові на отримання візи через спеціальні служби максимально мінімізований. Він можливий лише у тому випадку, якщо у заявника до цього були серйозні порушення, пов'язані із перебуванням у країнах Євро Союзу або ж, якщо заявник перебуває під слідством.

Для оформлення робочої візи до Польщі та інші країни, що підписали Шенгенський договір, необхідний такий перелік документів:

• Правильно заповнена анкета.

• Документ, що говорить про мету візиту (у даному випадку письмове підтвердження роботодавця про прийом на роботу).

• Гарантія платоспроможності.

• Закордонний паспорт.

• Підтвердження проживання.

• 2 кольорових фото на білому фоні.

• Квитанція про оплату візового збору.

• Ксерокопія всіх заповнених сторінок паспорта громадянина України.

• Копія ІПН.

• Медична страховка міжнародного зразка.

Пенсіонерам може знадобитися пенсійне посвідчення. Крім того, можливо, знадобляться й інші документи (свідоцтво про шлюб, наприклад) залежно від особистих обставин заявника на отримання робочої шенгенської візи.

Для легальної роботи у Польщі та інших Шенгенських держав наявність дійсної візи – обов'язкова умова. Для ділових поїздок (відряджень) необхідна ділова віза. Винятком є поїздка з метою надання послуг будь-якої технічної допомоги.

Вартість оформлення робочої візи до країн Шенгену залежить від того, в яку саме державу планується поїздка. А також враховується терміновість виконання замовлення на оформлення робочої візи. Зрозуміло, що якщо терміни стислі до двох днів, то сума оплати за дані послуги подвоюється.

Робота в Європі

Робота в Європі – гарант великих перспектив у майбутньому, особливо, якщо мова йде про високі посади у великих корпораціях. Зрозуміло, що будь-яка хороша робота вимагає і відповідної освіти. Тому, не завадило подумати про майбутнє своїх дітей, або про своє, що говорить про необхідність вчитися у затребуваних ВНЗ Європи. До того ж для студентів оформлення візи безкоштовне.

Найбільш затребувані ВНЗ Європи видають своїм студентам по закінченню навчання дипломи міжнародного зразка, які котируються не тільки у країнах ЄС, а й в Україні, у Росії, у Білорусії та інших країнах світу.

До найпрестижніших ВНЗ, після яких студенту гарантована відмінна робота в Європі, відносяться:

1. Британські вищі навчальні заклади: Лондонська школа економічних та політичних наук, Університетський коледж Лондона, Оксфордський та Кембриджський університети.

2. Міланський політехнічний університет.

3. Швейцарія: Політична школа ву Лозанні, Федеральний інститут у Цюріху.

4. Франція: Паризький університет, Політехнічна школа.

5. Віденський університет (в Австрії).

6. Гельсінський університет.

7. Польща: Ягеллонський університет, Варшавський університет.

Для отримання студентської візи заявнику попередньо необхідно зарахуватися до вищого навчального закладу, після чого видається спеціальна форма, яка необхідна для надання у консульство. Без цього папірця отримання студентської візи неможливе.

Наступний крок для отримання студентської візи – заповнення візової анкети, наявність паспорта громадянина України та закордонного паспорта, 1 фотографія, підтвердження про оплату за освіту у зазначеному в документах навчального закладу, доказ про фінансову здібність учня (зазвичай такий документ видається у банку, де вказується стан банківського рахунку майбутнього студента) та квитанція про сплату консульського збору.

Не можна забувати про те, що студенту, учня в європейському ВНЗ, знадобиться медична довідка із графою, де зафіксовано – здоровий або здорова, не має протипоказань до здобуття вищої освіти.

Студент, який надходить до ВНЗ, повинен вільно володіти державною мовою тієї країни, в якій він має намір вчитися. В іншому випадку навчання з подальшою вченим ступенем бакалавра або магістра скасовується.

Студентська віза зазвичай оформляється на рік. Потім, не пізніше, ніж за 50 днів до завершення терміну дійсності візи, потрібно оформити документи на отримання карти тимчасового перебування у Польщі. В принципі, у кожної європейської держави свої правила, але зазвичай вони стандартні.

Студенти іноземних ВНЗ при вступі повинні бути застрахованими, що можна зробити прямо у навчальному закладі. В Україні повноцінне страхування не проводиться.

Випускникам європейських ВНЗ знайти роботу у будь-якій точки світу – простіше простого. Так, й практика закордоном позитивно відіб’ється на майбутньому людини навіть тієї, яка планує повернутися у рідну Україну і будувати свою кар'єру у своїй країні.

Яку роботу можна знайти в Європі по закінченню європейського ВНЗ?

Чесно, будь-яку, дивлячись на кого вчилися. Лікарі у будь-якій країні потрібні. Крім того, маючи європейську освіту і тривалий досвід роботи, лікар може стати завідувачем відділення або директором клініці. Журналісти – затребувана спеціальність в Європі. Співробітник престижного друкованого видання може дозволити собі проживання на елітному рівні. Журналістів в Європі, як і кінозірок, впізнають на вулицях, беруть автографи. Менеджмент, маркетинг, PR, фінанси, логістика, економіка, програмування, дизайн, архітектура – ті спеціальності, з якими випускник в Європі не пропаде.

Звичайно, навчання в Європі не кожен здатний собі дозволити. Зрозуміло, що без хорошої освіти принцип пошуку роботи в Європі дещо змінюється, адже, список спеціальностей не матиме професій, які вимагають вищої європейської освіти. В Європі часто потрібні кухари, офіціанти, покоївки, будівельні спеціальності. Що стосується морських вакансій, то тут принцип збору документів зовсім інший, оскільки, працевлаштуванням на судно займаються агентства моряків, вони ж можуть організувати надходження на спеціальні курси моряків, матросів і так далі. Влаштовуючись на роботу до флоту необхідний паспорт моряка, знання технічної англійської мови.

Загалом, в Європі, включаючи Польщу, робота знайдеться завжди і для всіх, але задумайтесь, чи варто?!!!

За матеріалами сайту http://юрист.in.ua LLC "LUTSENKO AND PARTNERS COMPANY"