19 April 2024, 07:40 Житомир: °C
Юрій Малашевич
Громадський діяч

ЗГАДАЙМО! 14 квітня народився підполковник Віктор Новіцький - учасник російсько-української війни. СЛАВА УКРАЇНІ! ГЕРОЯМ СЛАВА!

 14 квітня 1978 року народився підполковник Збройних сил України Віктор Павлович Новіцький, уродженець с. Климентіївки Баранівського району Житомирської області.

Після закінчення школи закінчив військовий ліцей, Одеське військове училище, Київську військову академію. З дружиною та двома дітьми проживав у Рівному. Офіцер оперативного штабу управління оперативного командування «Північ».

Віктор з перших днів антитерористичної операції виконував завдання у визначеному районі, а під час останнього бою ціною власного життя врятував бойового товариша.

10 серпня 2014 року колона військової техніки під час переміщення по території, яку тимчасово контролюють сепаратисти, була підступно обстріляна терористами з реактивних систем залпового вогню РСЗВ БМ-21 «Град». Під час обстрілу було поранено бійця-контрактника одної з механізованих бригад. Не зважаючи на шквальний вогонь противника, підполковник Віктор Новіцький встиг надати пораненому першу медичну допомогу і відтягнути його в безпечне місце. На жаль, наступний снаряд обірвав життя самого героя.

13 серпня 2014 року похований у місті Баранівка з військовими почестями. Труну з підполковником військові несли на руках 3 кілометри від будинку батьків в селі Стара Гута до міського кладовища Баранівки. Вдома залишилися дружина та двоє дітей, в селі Стара Гута Баранівського району — батьки та брат. Відповідно й похований в м. Баранівка Житомирської області

Указом Президента України № 817/2014 від 21 жовтня 2014 року, "за особисту мужність і героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету та територіальної цілісності України, вірність військовій присязі", нагороджений орденом Богдана Хмельницького III ступеня (посмертно)

11 грудня 2014 року в Климентіївській ЗОШ І-ІІ ступенів відбулося урочисте відкриття пам'ятної дошки на честь Віктора Новіцького.

                                   [ детальніше розповість «Книга пам’яті загиблих»]