22 April 2024, 09:22 Житомир: °C
Олександр Грабчук
Адвокат, юрист-консультант, власник Юридичної майстерні адвоката Грабчука.

Увага, кардінг!

Всі добре знають, що в даний час шахраї дуже часто намагаються заволодіти чужими грошовими коштами шляхом використання інформації про банківські картки. Так сталося і зі мною. Мені зателефонували з мобільного № 068-709-99-39, представились представниками служби безпеки «Приватбанк». Говорили чемно та виважено:

-  Шахраї: Доброго дня, Олександр Васильович! Це служба безпеки «Приватбанку». Наразі хтось в Інтернеті намагається незаконно зняти гроші з Ваших карток. Щоб їм завадити, назвіть номери Ваших карток, коли саме Ви ними користувались та всю іншу інформацію стосовно карток.

-  Я: Звичайно таку інформацію я можу надати, але лише особисто співробітнику банка. Крім того, запитувана Вами інформація є у самому банку і немає потреби її дублювати.

-  Шахраї: Олександр Васильович, Ви самі себе наражаєте на небезпеку, можете втратити гроші. Назвіть інформацію по карткам.

-  Я: Давайте я приїду в банк і назву її Вам особисто.

-  Шахраї: Ні, в банк їхати дуже далеко. Це потрібно їхати в Дніпропетровськ.

- Я: Тоді переадресуйте мене на службу безпеки «Приватбанку» в моєму регіоні, де я особисто з ними зустрінусь.

-  Шахраї: ПЕРЕАДРЕСУВАТИ НЕ МОЖЕМ, ОСКІЛЬКИ ВСІ ЛІНІЇ ЗВЯЗКУ перевантажені.

Після цього я розповів шахраям хто вони є насправді і зв’язок перервався. Мабуть, дійсно перевантаження на лінії…

Декілька днів тому якраз із колегами говорили про шахрайство - кардінг. І навіть не думав, що зі мною може таке відбутись. Але все-таки вирішив звернутись до відділення «Приватбанку», де мені підтвердили, що телефонували шахраї. «Приватбанк» ніколи не телефонує і не просить номер і термін дії картки, дівоче прізвище матері, будь-які цифри із SMS-повідомлень, секретні коди, що розташовані на зворотному боці картки. Співробітники «Приватбанку» володіють повною інформацією, що необхідна для обслуговування клієнтів, і вони ніколи не телефонують з проханням повідомити особисті дані.

Існує декілька видів кардінгу.

Перший метод – фішинг, т.з. риболовля. На ділі це виглядає або так, як сталося зі мною, або наступним чином. Розробляється фальшивий сайт якої-небудь відомої компанії або інтернет-магазину. Вся інформація на сайті про компанію відповідає дійсності, навіть адреса і номери телефонів, щоб складно було його відрізнити від оригінального сайту. Після того, як людина вводить інформацію про карту, то вона нічого не отримує, а шахрай має всю необхідну інформацію про карту і може знімати належні Вам гроші. На такі сайти потрапляють дуже просто: клікнувши на рекламу або на лінк в повідомленні, що прийшло на електронну пошту. Особливість цього методу полягає в тому, що шахраї чекають, хто з потенційних потерпілих «потрапить на їх вудку».

Інший метод - це крадіжка інформації про карту за допомогою банкомата. Крадії користуються тим моментом, коли особа знімає гроші у банкоматі. При цьому, зчитується інформація на магнітній смужці та взнається пін-код за допомогою спецзасобів, що кріпляться на банкомат. На роз'єм, куди вставляють карту, прикріпляється спеціальний предмет, який називається скіммер. За допомогою скіммера зчитується інформація з магнітної смужки на карті. Є також прилад, який називається шиммер. Має такі ж функції як скіммер, але його товщина всього 0,2 мм, внаслідок чого він майже зовсім непримітний. Для того, щоб упізнати пін-код, використовують невелику відеокамеру або на кнопки банкомату робиться накладка, яка записує Ваш пін-код. Тому коли користуєтеся банкоматом, перевірте, чи немає біля отвору для карти нічого зайвого. Якщо є побоювання, то краще просто скористатися іншим банкоматом.

         Можливо дана стаття кому-небудь стане у нагоді при спілкуванні з шахраями та вбереже від втрати грошей. Будьте обережні!