21 December 2024, 20:10 Житомир: °C
Юрій Огірчук
Політолог, начальник організаційного відділу апарату Житомирської РДА

У Іванківцях Житомирського району презентували перший в області модульний пункт здоров’я

1 листопада у с. Іванківці Вертокиївської сільської ради було проведено офіційну презентацію нещодавно відкритого модульного фельдшерського пункту. Участь у заході взяли голова райдержадміністрації Сергій Микитюк та голова районної ради Сергій Крутій.

Нове приміщення медичного закладу розташоване неподалік старого ФП, ремонт якого було визнано недоцільним. Заклад є структурним підрозділом КНП «ЦПМСД» Житомирської районної ради, підпорядковується АЗПСМ с. Вертокиївка. Пункт здоров’я обслуговує жителів с. Іванківці та с. Городище. Кількість населення, що обслуговується, складає572 особи, з них дітей – 66, дітей до року - 4, людей похилого віку - 211.

Нове приміщення має всі комунікації, підключене до мережі Інтернет, оснащено меблями та відповідним медичним обладнанням, тут тепло, є внутрішній санвузол. Загалом приміщення площею близько 50 кв. м має чотири кімнати та передпокій. Тут передбачені фізіотерапевтичний кабінет з денним стаціонаром, кабінет фельдшера, маніпуляційна та жіночий оглядовий кабінет.

Модульну споруду змонтовано на незаглиблених (поверхневих) бетонних армопоясах. Ґрунтову свердловину для водопостачання закладу було вибурено за підтримки ТОВ «Вертокиївка-хміль», яке також допомогло транспортом. СФГ Шателюк І.І. надало благодійну допомогу на транспортні послуги та придбання тротуарної плитки для упорядкування території.

Вертокиївською сільською радою було виконано роботи по встановленню залізобетонної огорожі на ділянці ФП, а ПП Решетар Я.А. надав благодійну допомогу на придбання кованої лавки та урни. З метою приведення у відповідність матеріально-технічної бази та дооснащення ФП с. Іванківці було закуплено офісні меблі (столи, стільці, шафи), медичні меблі (кушетки, ширми, столики маніпуляційні) та інший м'який інвентар на загальну суму 31,8 тис. грн. Загальна сума додаткових витрат по упорядкуванню території та дооснащенню ФП с. Іванківці склала 100,8 тис. грн.

Подібне приміщення для ФП зведено і в с. Глибочок. Кошти в сумі 710 тис. грн. на придбання модульних споруд виділені з районного бюджету. Придбання проведено через систему Prozorro. Переможцем аукціону і виконавцем робіт було ПАТ «ЕНКО» (м. Луцьк). Вартість пропозиції склала602, 5 тис. грн. (301,25 тис. грн. за споруду).

Цього ж дня Сергій Микитюк оглянув капітально відремонтований за кошти сільської ради ФАП у с. Клітчин та ознайомився зі станом реконструйованої амбулаторії ЗПСМ у с. Левків, яка також є структурним підрозділом КНП «ЦПМСД». В підпорядкуванні АЗПСМ знаходятьсяФАП с. Клітчин та ФП с. Калинівка. Кількість населення, що підлягає обслуговуванню складає 4338 осіб, з них у с. Левків - 2861, у с. Клітчин - 717, у с. Калинівка - 661.

Кошти на капітальний ремонт закладу в сумі 648,8 тис. грн. на було виділено з районного бюджету. Придбання послуг також було проведено через систему Prozorro. Переможцем стала ФОП Голомах В.В.. Загальна вартість ремонтних робіт склала 590,1 тис. грн. Обсяг робіт передбачав утеплення фасаду амбулаторії (стіни та цоколь), внутрішні роботи - заміна системи опалення з монтажем турбованого котла, заміна сантехніки, ремонт з частковою заміною системи водовідведення, заміна електропроводки, вирівнювання та шпаклювання, фарбування стін, облаштування пандуса, оздоблення каменем, навіс над вхідними дверима та пандусом, відмостка навколо будівлі.

Також для амбулаторії за рахунок субвенції з бюджету Левківської сільської ради було придбано нове обладнання та меблі на загальну суму 109 тис. 938 грн. Також за рахунок депутатської квоти депутата районної ради Давидова А.В. було профінансовано з районного бюджету придбання апарата ЕКГ (29,5 тис. грн.). Окрім цього за рахунок коштів сільської ради проведено упорядкування території – асфальтування під’їзної дороги та території біля амбулаторії.

Варто відзначити, що у Левківській сільській раді розвиткові медичної галузі надають першочергової уваги. Серед іншого тут залучено нову аптечну мережу, аптека якої обслуговуватиме місцеве населення з 8.00 год. до 20.00 год. та працюватиме і у вихідні дні. Наразі тут проводиться ремонт, зокрема – замінюється вхідна група та встановлюються нові вікна.

Загалом розвиток сільської медицини є сьогодні серед пріоритетів державної соціальної політики у Житомирському районі та області. Серед іншого, у рамках реалізації програми Президента України «Сільська медицина», ведеться підготовча робота щодо будівництва нових амбулаторій в с. Сінгури, с. Піски та с. Сонячне. Вже відведені земельні ділянки, є кадастрові номери, готова проектно-кошторисна документація.

Нагадаємо, що згідно наказу Мінрегіону, за рахунок субвенції з державного бюджету у 2018 році передбачено фінансування заходів, спрямованих на розвиток системи охорони здоров’я в сільській місцевості. Наразі Житомирській області Мінрегіон вже затвердив перелік з 14 амбулаторій, що будуватимуться за рахунок коштів державного та місцевих бюджетів.

Центри надання первинної медичної допомоги нового типу у селах будуть оснащені усім необхідним обладнанням, автомобілями та швидкісним Інтернет-зв’язком для впровадження телемедицини. Таким чином лікарі зможуть в режимі online отримати консультацію в медичному закладі вищого рівня, передати аналізи та результати досліджень пацієнта тощо.

Загальна кошторисна вартість будівництва однієї такої амбулаторії – 7,2 млн. грн. Співфінансування з місцевого бюджету складатиме 10%. Загалом Житомирській області передбачено коштів субвенції на ці цілі у сумі 155,6 млн. грн.