«А слава - заповідь моя». Цими словами завершується вірш Кобзаря «Доля», який було запропоновано для декламації учасникам Відкритого конкурсу на краще читання віршів Тараса Григоровича Шевченка українською та англійською мовами, що відбувся цими днями в обласній універсальній науковій бібліотеці імені Олега Ольжича. Конкурс пройшов в ознаменування 209-ої річниці великого Кобзаря і був присвячений Збройним Силам України.
Здається, це був меншою мірою конкурс. Це була декламація геніальних поетових рядків талановитою молоддю Житомира, яка уже не з книжок знає, що таке жити під час військових тривог. Щемливі Тарасові віршовані слова про гірку і немилосердну долю і водночас, про глибинну поетову впевненість у її звитяжній славі, й ласкаву, тиху любов до тих малих українців, які лишень починають торувати свій життєвий шлях …Про це кожен з конкурсантів, декламуючи твір, говорив, начебто від себе. І в тому й геніальність Шевченка, що для кожного він свій, рідний. Тому й визнають сьогодні у світі поетичний геній Шевченка, що зміг демократизувати світову і європейську літературу, стаючи на захист людської гідності, свободи і справедливості.
Якщо облишити побоювання зайвої пафосності, то можна сміливо зазначити, що лави учасників конкурсу складала справжня еліта нашої молоді. Тут були представники навчальних закладів усіх ланок освіти – від професійно-технічної до вищої школи. І усі вони - і хлопці і дівчата разом зі своїми викладачами - продемонстрували злагоджену і відповідальну роботу в організації виступів на конкурсі. А найголовніше - дивовижно натхненне виконання, проникнення у шевченкову поетику і справжній, непідробний патріотизм, посилений реаліями важкого нашого часу. І красномовним став невеличкий епізод у ході заходу, коли на допомогу одному з конкурсантів, який забув слова, прийшла, учениця ДНЗ ЦЛППОН Уляна Лисайчук. Не вагаючись, вона вибігла на авансцену і віддала хлопцеві власну папку з текстом вірша. Напружену паузу було перервано і хлопець зміг гідно завершити свій виступ.
Поза конкурсною програмою, вірш «Доля» прозвучав польською і німецькою мовами на знак подяки державам, які підтримують Україну у ці нелегкі часи. Особливу атмосферу заходу надали виступи талановитих студентів ЖМФК ім.В.С.Косенка з виконанням інструментальної музики.
Конкурс було організовано Житомирським музичним фаховим коледжем ім. В.С.Косенка у партнерстві з обласною універсальною науковою бібліотекою імені Олега Ольжича за підтримки обласного управління культури Житомирської обласної ради.
На конкурсі виступали здобувачі освіти Житомирського військового інституту ім. С.П.Корольова (начальник - генерал-майор О.В. Левченко), Житомирського музичного фахового коледжу ім.В.С.Косенка (директор – А.Ю. Бродська), Житомирського торговельно-економічного коледжу (директор Г.Л. Губарєв), ДНЗ «Центр легкої промисловості та побутового обслуговування населення м.Житомира» (директор О.І. Старинець), Житомирського ліцею№27 (директор С.М. Коротка).