Це фрагмент географічної карти 1648 року. Назва її латинською мовою: «Delineatio Generalis Camporum Desertorum vulgo Ukraina. Cum adjacentibus Provinciis...» (Загальний малюнок пустельних рівнин України. З сусідніми провінціями...). Південь на карті знаходиться вгорі, тобто вона перевернута "нагору ногами" щодо звичної нам орієнтації. Мапа охоплює практично всі території сучасної України. Укладач карти французький військовий інженер та картограф Гійом Левассер де Боплан (1600–1673). Гравіювання карти виконав відомий гравер і картограф Вільгельм Гондіус (1598-1652 або 1658).
Зверніть увагу, що країна називається Україна, а не Малоросія. А ось Росії на карті немає, є Московія. Назва "RUSSIАЕ" є на карті праворуч нагорі, але це не "Росія", а територія Карпат (захід на цій каті праворуч, а схід зліва). На той час у Речі Посполитій вся Львівщина та майже вся Західна Україна називалися "Руське Воєводство". Внизу праворуч зображено українців у національному одязі того часу.
Житомир на фрагменті карти зліва. Поруч із Житомиром на карті показано село Вільськ, Бердичів та Черняхів. Річка Тетерів є на карті. Кам'янка, Гуйва та Гнилоп'ять не показані.
У 1828 році ця карта буде видана в Росії російською мовою, але з назвою: «Карта, що представляє Малоросію під володінням Польським, складена на початку XVII століття Інженером Бопланом...».
18-11-2024 2721
Популярні блоги
Новини