На фотографії середини 1930-х років другий будинок з правого боку Михайлівської вулиці (тоді – вулиця Міськради). Ліва частина будівлі побудована наприкінці XIX століття, права частина на початку ХХ століття на місці двох знесених двоповерхових будівель. То був прибутковий будинок Ясинської з готелем «Венецiя». У Пам'ятній книжці Волинської губернії на 1906 рік є реклама цього готелю: «Знову відкритий першокласний готель "ВЕНЕЦІЯ" по Михайлівській вул., будинок Ясинської, поблизу всіх присутніх місць. Номери від 40 коп. до 3 руб. Можна отримувати домашні обіди. Чемна і запобіжна прислуга. Утримувач Петро Маркевич». У цьому ж будинку знаходилася "Житомирська Повітова Земська Управа" , а при ній у роки Першої світової війни "Житомирський міський і повітовий Комітет з надання швидкої допомоги бідним сім'ям запасних, покликаних на дійсну службу" .
За більшовиків тут розташувався Житомирський окружком КП(б)У. У кабінеті голови окружкому у 1937 році засідали сумнозвісні ще з часів громадянської війни позасудові "трійки", які отримали право засуджувати злочинців до розстрілу, причому, в максимально спрощеному порядку.
Пам'ятаю, що за радянських часів на першому поверсі була велика перукарня з чоловічим, дамським та дитячим залами. Тепер тут Центр надання адміністративних послуг Житомирської міськради, два кафе, магазин та Лото маркет.
Зліва на фотографії – частина скверика з міською дошкою пошани.
Фото середини 1930-х років невідомого автора.
Джерело: із колекції Георгія Мокрицького.