На фото наша Михайлівська кінця 1930-х років. Тоді вона називалася вулицею Міськради. На той час єдина заасфальтована вулиця у Житомирі. Асфальт уклали 1936 року. Знімок зроблений з боку Великої Бердичівської вулиці (тоді Карла Маркса), мабуть, із "Шодуарівського" будинку.
Зліва на фотографії колишній прибутковий будинок Ушера Готтесмана із гастрономом на першому поверсі. Другий поверх прикрашений портретом Сталіна на повний зріст.
Праворуч – колишнє Житомирське товариство взаємного кредиту, де тоді на верхньому поверсі розташовувалися Волинська музична профшкола, Будинок освіти, клуб 132 піхотного полку та клуб ЛКСМУ, а на першому – магазини.
За ним триповерховий колишній прибутковий будинок Ясинської, де тоді розташувався Житомирський окружком КП(б)У. Тут у кабінеті голови окружкому у 1937 році засідали сумно відомі ще з часів громадянської війни позасудові "трійки", які отримали право засуджувати злочинців до розстрілу, причому в максимально спрощеному порядку. Ці "трійки" занапастили тисячі невинних житомирян.
На задньому плані видно колишню хату Трибелля, зайняту різними радянськими організаціями.
Світлина кінця 1930-х років.
Джерело: сайт «Однокласники» .