12 липня 2020, 12:52 Житомир: °C
Дмитро Давидов
Займався дослідженням впливу величини податкової ставки на доходи бюджету, на базі наукових розробок кафедри розробив контрольний приклад для моделі аналізу податкових надходжень.

Суботньому ярмарку бути? Мабуть, ні ... від нас залежить.

У суботу, 14.02.2015 року, я, як уже кілька місяців поспіль, вирушив до перехрестя Лятошинського і Небесної Сотні на ярмарок, який влада міста ще з часів Дебоя влаштовує для житомирян. Там, я, як і завжди знайшов свіжину та інші якісні продукти харчування по «людським» цінам. Але цей мій похід за провізією був не таким як попередні. У палатках мене зустріли знервовані і дещо розгублені продавці і ще більше схвильовані мешканці нашого міста. А справа виявилася у тому, що зі слів продавців, з ранку на ярмарок завітали представники міліції і в ультимативній формі заявили, що це був останній ярмарок, і наступної суботи, тобто 21 лютого 2015 року, ніхто тут стояти не буде.

Мені не відомо за чиєю вказівкою було здійснене дане попередження, але хочу виразити надію, що це є непорозуміння і цієї суботи житомиряни, серед яких особливо багато людей поважного віку, зможуть знову придбати такі потрібні і не дорогі продукти харчування.

Шановна влада міста повинна розуміти, що цей суботній ярмарок – чи не єдиний шанс для жителів центру міста (та й не тільки) придбати хоч якісь якісні продукти харчування по більш-менш прийнятним цінам. Особливо це питання стає актуальним через різке підвищення цін, а також відсутність росту пенсій і зарплат громадян. А з другого боку – надає якусь «живу копійку» підприємствам, які в наслідок перманентного «економічного покращення» вже доходять «до ручки».

Принагідно хочу нагадати про новину від 17 лютого, розміщену на Житомир.info про те, що «З 9 по 11 квітня 2015 року за підтримки Державного управління справами в Державному підприємстві «Український дім» міста Києва відбудеться Всеукраїнський благодійний Великодній ярмарок» і «Мета заходу – популяризація унікальних традицій і культури нашої держави, підтримка вітчизняних товаровиробників, підвищення якості та конкурентоспроможності вітчизняної продукції». Тобто Київ своїх жителів підтримує і закликає підприємців навіть з Житомира, а наша міська влада …

18.02.2015 я побачив відповідь на свій пост, де начебто відповідається на поставлене мною запитання...  https://www.zhitomir.info/news_144552.html

Приводжу свій коментар до тої відписки.

Вдячний за швидку реакцію. Однак, не можу погодитися з наступним: "Адже останнім часом люди скаржаться, що до справжніх сільгоспвиробників приєдналися звичайні торговці з ринку та продають м'ясо чи будь-які інші продукти на тротуарі, видаючи їх за товари власного виробництва", - написали Житомир.info (орфографія та пунктуація збережені). Мені не відомо які люди і на що скаржаться, але ЖОДНОГО разу на вказаному перехресті і далі по вул. Бориса Лятошинського я не бачив щоб м'ясо чи інші продукти, окрім картоплі (у мішках), продавали з тротуару. Всі товари знаходяться на столах, автомобілях, чи стоять на асфальті у тарі (ящики). Коли я купував сало і м'ясо, я особисто проглядав відповідні документи - були в порядку. Також не бачив я там і "звичайних торговців з ринку", які, теоретично, могли там з'явитися тільки з дозволу міської влади, адже я не раз бачив людину з журналом, яка підходила до кожного з торгуючих і розпитувала хто вони і звідки, переглядала відповідні документи. Можливо, ті люди, трошки наплутали час і місце? Можливо, вони мали на увазі стихійну торгівлю з клумб і тротуарів вулиці Небесної Сотні у районі від Київської до входу до Житнього ринку? Єдині, на мій погляд, кому цей кількагодинний ярмарок міг зашкодити - автомобілісти (часом, на дуже не дешевих автівках), які періодично курсують суботами крізь громадян по вул. Лятошинського. А впорядковувати, безперечно потрібно. Запроторити цих виробників кудись на Ватутіна - на ринок зі спеціально організованими майданчиками, щоб "ближче до людей" і обкласти збором на "святкове оформлення"... Ясно, що їздити перестануть і наступить всім покращення і повне впорядкування. Додам лише те, що добрий хазяїн не працює по схемі "... разрушим до основанья, а затем....". Адже того "затем", як правило, не буває, а страждають звичайні люди.

А згодом мені стало відомо, що ймовірна причина закриття ярмарки - скарги водіїв крутих "сра_возів", яким дуже заважають їздити люди..., люди - житомиряни, які завдяки цій ярмарці хоч трохи економлять свої пенсійні копійки. От така у нас цікава людяність від "крутеликів" і "народність" міської влади. А на весні, наші керманичі, які підуть на вибори, будуть бити себе в груди як вони все роблять для народу! Соромно! Мені соромно за таку "владу".

 Тож якщо ми, як громадяни свого міста, хочемо зберегти для себе цей ярмарок - у нас є законне право прийти до міськвиконкому і подавати у приймальню відповідну заяву довільної форми про наше ставлення до цього питання. Можливо, влада, відчувши гостру критику знизу, не зможе поставити хреста на доброму ділі.