У суботу, 14.02.2015 року, я, як уже кілька місяців поспіль, вирушив до перехрестя Лятошинського і Небесної Сотні на ярмарок, який влада міста ще з часів Дебоя влаштовує для житомирян. Там, я, як і завжди знайшов свіжину та інші якісні продукти харчування по «людським» цінам. Але цей мій похід за провізією був не таким як попередні. У палатках мене зустріли знервовані і дещо розгублені продавці і ще більше схвильовані мешканці нашого міста. А справа виявилася у тому, що зі слів продавців, з ранку на ярмарок завітали представники міліції і в ультимативній формі заявили, що це був останній ярмарок, і наступної суботи, тобто 21 лютого 2015 року, ніхто тут стояти не буде.
Мені не відомо за чиєю вказівкою було здійснене дане попередження, але хочу виразити надію, що це є непорозуміння і цієї суботи житомиряни, серед яких особливо багато людей поважного віку, зможуть знову придбати такі потрібні і не дорогі продукти харчування.
Шановна влада міста повинна розуміти, що цей суботній ярмарок – чи не єдиний шанс для жителів центру міста (та й не тільки) придбати хоч якісь якісні продукти харчування по більш-менш прийнятним цінам. Особливо це питання стає актуальним через різке підвищення цін, а також відсутність росту пенсій і зарплат громадян. А з другого боку – надає якусь «живу копійку» підприємствам, які в наслідок перманентного «економічного покращення» вже доходять «до ручки».
Принагідно хочу нагадати про новину від 17 лютого, розміщену на Житомир.info про те, що «З 9 по 11 квітня 2015 року за підтримки Державного управління справами в Державному підприємстві «Український дім» міста Києва відбудеться Всеукраїнський благодійний Великодній ярмарок» і «Мета заходу – популяризація унікальних традицій і культури нашої держави, підтримка вітчизняних товаровиробників, підвищення якості та конкурентоспроможності вітчизняної продукції». Тобто Київ своїх жителів підтримує і закликає підприємців навіть з Житомира, а наша міська влада …
18.02.2015 я побачив відповідь на свій пост, де начебто відповідається на поставлене мною запитання... https://www.zhitomir.info/news_144552.html
Приводжу свій коментар до тої відписки.
Вдячний за швидку реакцію. Однак, не можу погодитися з наступним: "Адже останнім часом люди скаржаться, що до справжніх сільгоспвиробників приєдналися звичайні торговці з ринку та продають м'ясо чи будь-які інші продукти на тротуарі, видаючи їх за товари власного виробництва", - написали Житомир.info (орфографія та пунктуація збережені). Мені не відомо які люди і на що скаржаться, але ЖОДНОГО разу на вказаному перехресті і далі по вул. Бориса Лятошинського я не бачив щоб м'ясо чи інші продукти, окрім картоплі (у мішках), продавали з тротуару. Всі товари знаходяться на столах, автомобілях, чи стоять на асфальті у тарі (ящики). Коли я купував сало і м'ясо, я особисто проглядав відповідні документи - були в порядку. Також не бачив я там і "звичайних торговців з ринку", які, теоретично, могли там з'явитися тільки з дозволу міської влади, адже я не раз бачив людину з журналом, яка підходила до кожного з торгуючих і розпитувала хто вони і звідки, переглядала відповідні документи. Можливо, ті люди, трошки наплутали час і місце? Можливо, вони мали на увазі стихійну торгівлю з клумб і тротуарів вулиці Небесної Сотні у районі від Київської до входу до Житнього ринку? Єдині, на мій погляд, кому цей кількагодинний ярмарок міг зашкодити - автомобілісти (часом, на дуже не дешевих автівках), які періодично курсують суботами крізь громадян по вул. Лятошинського. А впорядковувати, безперечно потрібно. Запроторити цих виробників кудись на Ватутіна - на ринок зі спеціально організованими майданчиками, щоб "ближче до людей" і обкласти збором на "святкове оформлення"... Ясно, що їздити перестануть і наступить всім покращення і повне впорядкування. Додам лише те, що добрий хазяїн не працює по схемі "... разрушим до основанья, а затем....". Адже того "затем", як правило, не буває, а страждають звичайні люди.
А згодом мені стало відомо, що ймовірна причина закриття ярмарки - скарги водіїв крутих "сра_возів", яким дуже заважають їздити люди..., люди - житомиряни, які завдяки цій ярмарці хоч трохи економлять свої пенсійні копійки. От така у нас цікава людяність від "крутеликів" і "народність" міської влади. А на весні, наші керманичі, які підуть на вибори, будуть бити себе в груди як вони все роблять для народу! Соромно! Мені соромно за таку "владу".
Тож якщо ми, як громадяни свого міста, хочемо зберегти для себе цей ярмарок - у нас є законне право прийти до міськвиконкому і подавати у приймальню відповідну заяву довільної форми про наше ставлення до цього питання. Можливо, влада, відчувши гостру критику знизу, не зможе поставити хреста на доброму ділі.