22 January 2025, 13:06 Житомир: °C
Дмитро Давидов
Електрик, економіст, вчитель, соціальний працівний і просто людина, якій не все одно.

Реальні "справи" або "життя по-новому" і інваліди Житомира

Мабуть, немає такої людини, яка б хоч інколи не співчувала і зовсім не допомогла б дітям, тим більше, дітям з особливими потребами. Це як індикатор чуйності і людяності суспільства. Саме тоді, коли відбувається акт добровільної допомоги тих, хто може, тому, хто не може і потребує такої допомоги, і проявляється істина людяність і доброта.

Є в Житомирі спеціальний заклад, де громада міста і області допомагає дітям-інвалідам знаходити свій шлях у цьому житті. Мова йде про «Житомирське вище професійне училище-інтернат Житомирської обласної ради». І про те, що з 21 березня 2016 року, моє рідне училище було відключено від газопостачання. А це означає, що гуртожиток, де проживають діти-інваліди і навчальній корпус перестав опалюватися, а діти почали мерзнути і все більше хворих заходить до медичного пункту.

Варто зазначити, що людина з інвалідністю, як правило, має слабкіший, ніж звичайна здорова людина, імунітет. І звичайна простуда, яку більшість громадян може «переходити на ногах», здатна покласти учня училища у лікарню.

Чому ж так сталося і хто винен у цьому жахливому, нелюдяному вчинку?

Як мені стало відомо, глобально, вся проблема у тендерах. А конкретно, у тому, що «Житомиргаз збут» закрив газовий кран раніше, ніж міг те зробити по закону.

Згідно ЗУ «Про здійснення державних закупівель», всі закупки на суму, що перевищує 200 тис.грн. повинні здійснюватися через конкурсні торги. Комунальна установа подає оголошення про проведення тендеру на закупівлю. Далі, підприємство-учасник тендеру, надсилає «Пропозицію конкурсних торгів» та надає всі необхідні згідно законодавства документи.

Якщо торги не відбуваються, то укладається додаткова угода до договору, згідно якої сторони домовляються взяти зобов’язання в обсязі, що не перевищують 20% суми, визначеної у договорі укладеному в попередньому році відповідно ч.6 ст.40 ЗУ «Про здійснення державних закупівель». 80% заборгованості потім, на скільки я зрозумів, погашається через виконавчу службу після судового позову постачальника.

Так, у січні 2016 року на участь у тендері подала заявку лише «Житомиргаз збут» і торги були через це відмінені.

У лютому 2016 року відбувся другий тендер, але документи, надані підприємствами-учасниками, не задовольняли вимогам ЗУ «Про здійснення державних закупівель».

На квітень 2016 року призначені наступні торги, але віз і нині там. Адже укласти договір на постачання газу без проведення тендеру є неможливим. Газ, до 21.03.2016 на училище відпускався «Житомиргаз збутом» за додатковою угодою, яка повинна була діяти до кінця березня. Однак ТОВ «Житомиргаз збут», порушило дану додаткову угоду і вимкнуло газ, а значить і тепло, інвалідам.

Виходить, що держказначейство не може платити постачальнику газу через те, що немає угоди на постачання, а угода не може з’явитися бо не проходять тендери.

Але тоді, можливо, пан керівник зміг би пояснити, чому він так «любить і поважає» дітей з особливими потребами і чинне законодавство, що підприємство, яким він керує, порушило додаткову угоду і відключило газ на 11 днів раніше, і ми приречені на хвороби і, не дай Боже, передчасну смерть. Чи відчуває він кров на своїх руках?

Виношу на суд громадськості дану проблему. Діти-інваліди мерзнуть, хворіють, чиновники розводять руками, адже все «по закону» і нікому до цього немає справи. Можливо, якби дитина якогось чиновника, чи пана Тарасова була у наших чоботях, тобто була інвалідом, якого вбивають холодом, адже саме зараз, температура вночі менше нуля…. Але де там… вони, мабуть, з іншої планети, їх діти не хворіють на ДЦП (21 дитина в училищі) і не пересуваються на візочку (6 чоловік в училищі), вони навчаються за кордоном, а коштовне медичне обслуговування не допустить до хвороби… Де ж ті «реальні справи», коли вони потрібні тут і зараз, невже це і є «жити по-новому»?

Не хочеться вірити, що жоден з тих хто може допомогти, просто зробить вигляд, що все добре. Це буде сором і лицемірство.

Мабуть, холод таки виведе нас, на візочках і милицях під "Житомиргаз збут", міськ- і облраду. Що ви, чиновники, скажите, дивлячись нам в очі? Чому ви пам'ятаєте про інвалідів лише 3 грудня і перед виборами?

Також мені стало відомо, що «Житомирське вище професійне училище-інтернат Житомирської обласної ради» не єдиний навчальний заклад у місті, який має такі проблеми.