21 December 2024, 19:44 Житомир: °C
Дмитро Давидов
Електрик, економіст, вчитель, соціальний працівний і просто людина, якій не все одно.

Вітряна віспа у школі №21?

Сьогодні, 27.02.2017, мені стала відома інформація про те, що в школі №21 зареєстровано 12 випадків вітряної віспи у чотирьох класах (сьомі і шості класи). Вчителі і батьки стурбовані та налякані і це зрозуміло хвороба не додає сил і негативно впливає на гаменець.

Нагадаю, що вітряна віспа — типова дитяча інфекція. Новонароджені перших 2-х місяців життя мають пасивний материнський імунітет, пізніше вони стають сприйнятливими. Тому максимальне число захворілих припадає на вікову групу 2-4 років. Дошкільнята становлять близько 80% захворілих. У старших вікових групах через формування імунного прошарку захворюваність значно зменшується. Для вітряної віспи характерна осінньо-зимова сезонність, що пояснюється тіснішим контактуванням дітей при відвідуванні дитячих навчальних закладів. Захворюваність найчастіше спорадична. Трапляються спалахи вітряної віспи, зокрема у дитячих дошкільних закладах, лікарнях, школах. Після перенесеної інфекції залишається тривалий імунітет. Повторні захворювання вітряною віспою трапляються рідко.

Джерелом інфекції при вітряній віспі є хворий, який стає небезпечним для оточуючих з кінця інкубаційного періоду, який може тривати 11-21 дні (найчастіше - 14 днів) і аж до 5-ої доби з моменту появи останніх елементів висипу. Особливо небезпечними джерелами інфекції є хворі із наявністю везикул на слизових ротової порожнини, тому що в них швидко лопаються пухирці і виділяються великі дози вірусу з слиною.

 

Механізм передачі збудника при вітряній віспі — повітряно-крапельний. Незважаючи на слабку стійкість вірусів у довкіллі, доведено можливість їх поширення з повітря за межі кімнати, де перебуває хворий, через відчинені двері, систему вентиляції тощо. Таким чином зараження може поширюватись на весь будинок, навчальну установу, лікарню чи дитячий садочок.

Велику небезпеку вірус несе вагітним.

Чи вживаються якісь заходи для обмеження розповсюдження віспи (карантин, відділення класу, обмеження переміщення потенційно хворих дітей, часте вологе прибирання з відповідними дезінфікуючими засобами, провітрювання, кварцування та ін.), мені не відомо. Але вважаю, що якщо не адміністрація ЗОШ, то принаймні батьки повинні свідомо приймати рішення як бути їх дитині.